Imunomodulačná liečba

Prevencia recidívujúcich infekcií dýchacích a močových ciest prostredníctvom bakteriálnych lyzátov.

Bakteriálne lyzáty sú prípravky ktoré vznikajú rozpadom (bakteriolýzou) baktérií, ktoré bežne spôsobujú infekčné ochorenia.
Bakteriálne lyzáty obsahujú fragmenty týchto baktérií, ktoré už však nespôsobujú infekciu, ale sú schopné navodiť imunitnú odpoveď organizmu a tým prispievajú k zvýšeniu jeho obranyschopnosti.
Táto ich vlastnosť sa preto využíva terapeuticky. Imunitný systém je tak pripravený a keď sa v budúcnosti stretne s patogénom, vie zareagovať rýchlejšie a silnejšie. Ukazuje sa dokonca, že takto reaguje nie len proti fragmentom patogénov obsiahnutých v lyzáte, ale aj iným patogénom, resp. vírusom.

Bakterie používané na prípravu lyzátov sú starostlivo kultivované a uskladňované v spolupráci s Pasteurovým inštitútom v Paríži. Následne sú opracované patentovanou alkalickou hydrolýzou, ktorá zachováva ich nezmenené antigénne vlastnosti schopné vyvolať patričnú imunitnú odpoveď. Ich účinnosť bola overená mnohými klinickými štúdiami počas niekoľko desiatok ročnej histórie ich používania.

Produkty

Broncho-Vaxom
Informácia pre pacienta Informácia pre pacienta

Uro-Vaxom
Informácia pre pacienta

Prevencia a liečba krvácavých stavov rôznej etiológie

Krvácanie môže predstavovať závažný medicínsky problém, ktorý si vyžaduje terapeutickú intervenciu. V chirurgii je to napr. prevencia a liečba predoperačného, operačného a pooperačného kapilárneho krvácania, v internej medicíne a gynekológii to môže byť kapilárne krvácanie rôznej etiológie.

Produkty

Dicynone
Informácia pre pacienta Informácia pre pacienta

Voľnopredajný sortiment

Produkty spoločnosti Himalaya Herbal Healthcare

Indická farmaceutická spoločnosť Himalaya Herbal Healthcare bola založená v roku 1930 pánom M. Manali s jasnou víziou, aby 5000 rokov starý systém medicíny Ayurveda priniesol spoločnosti recept na vytvorenie nových liekov a liečebných postupov. Od svojho založenia sa spoločnosť zameriava na vývoj bezpečných, prírodných a inovatívnych prostriedkov, ktoré pomôžu ľuďom viesť bohatší a zdravší život. Dnes sú jej produkty podporované viac ako 200 000 lekármi po celom svete a spotrebiteľom vo viac ako 100 krajinách pomáhajú k ich zdraviu a osobnej starostlivosti.

Názov značky Himalaya je inšpirovaný pohorím Himalájí ako symbolu čistoty a vznešených ideálov. Územie Himalájí je tiež zdrojom mnohých bylín, ktoré sú použité v jej produktoch.

Byliny, ktoré sa používajú na výrobu produktov Himalaya si výrobca sám pestuje na čistej a ekologickej poľnohospodárskej pôde. Prísady sú pestované za použitia obnoviteľných zdrojov bez chemických hnojív a pesticídov. Vybrané byliny sú následne nezávisle testované podľa kritérií WHO.

Každý výrobok Himalaye sa dostane na trh až po dôkladnom výskume a vykonaní klinických skúšok. Pre firmu platí, že investícií nie je nikdy príliš veľa, pokiaľ ide o vývoj vedecky bezpečných liekov a liečebných postupov. Spoločnosť verí, že ideálny systém zdravotnej starostlivosti spočíva v súčinnosti medzi ajurvédou a modernou vedou.

Ajurvéda je medicínsky systém uznaný Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). Pôvodne bol používaný v Indii, Nepále a na Srí Lanke). Slovo „ajurvéda“ pochádza zo slov „ajur“, čo znamená „život“ alebo „dlhovekosť“, a slova „veda“, ktoré znamená „veda“. Je považovaná za najstarší medicínsky systém na svete a tiež za matku medicíny, lebo z nej vychádza napr. aj čínska medicína. Zaoberá sa hlavne prevenciou chorôb, nielen liečbou. Lieči príčinu choroby, nie jej príznaky. Snaží sa vytvoriť súlad človeka s prírodou.

Himalaya vyberá nekultivované byliny z tradičných dokumentov ajurvédy.

Vďaka týmto špeciálnym postupom vyrába Himalaya z bylín prírodné, efektívne a bezpečné produkty bez vedľajších účinkov.

Výživové doplnky

Informácia pre pacienta